Search

O firmie

Wartości oparte na szacunku do drugiej osoby są podwaliną kultury organizacyjnej Borga. To pracownicy są naszą największą wartością, to oni tworzą firmę i dają szanse na dalszy rozwój. Dlatego od samego początku działalności dbamy o ich rozwój.

Historia

Firma powstała w latach siedemdziesiątych w Szwecji. Na początku lat ’90 otwarte zostało biuro w Gdyni. Biuro od samego początku działalności było odpowiedzialne za handel profilowanymi blachami stalowymi. Jednocześnie cały czas planowane było mocne wejście na rynek konstrukcji stalowych i docelowo stworzenie kompleksowej oferty dotyczącej prefabrykowanych hal stalowych. Rozwój firmy skutkował w początkowym okresie rozpoczęciem produkcji w Gdyni. Po kilku latach zakład produkcyjny został przeniesiony do Góry Św. Małgorzaty nieopodal Łęczycy. Tamteż w 2009 roku rozpoczęła się nowa historia Borgi – otwarcie własnego zakładu produkcyjnego, w którym zaczęto spawać innowacyjne ramy stalowe ze środnikiem trapezowym, umożliwiło zdecydowany rozwój głównego produktu i jednocześnie kompleksowej oferty – prefabrykowanych hal stalowych.

Ciągły rozwój

Dzięki tym doświadczeniom możemy oferować klientom indywidualnym i biznesowym dopracowane produkty, stworzone z myślą o wysokiej jakości i przystępnej cenie. W ofercie dostępna jest szeroka gama blach trapezowych, wiele kształtów standardowych profili zimnogiętych oraz hale stalowe. Nasze biuro sprzedaży przy fabryce oferuje hale o ustandaryzowanych wymiarach wybranych na podstawie zapytań przesyłanych do nas przez ostatnie lata. Standaryzacja umożliwia zaproponowanie krótkich terminów dostawy oraz atrakcyjnej ceny przy zachowaniu wysokiej jakości produktu.

Sprzedajemy także hale projektowane pod wymiar – tą częścią naszej działalności zajmuje się biuro handlowe umiejscowione w Gdańsku.

Najważniejsze wydarzenia w historii firmy Borga

1973 — powstanie firmy na farmie Borga niedaleko miejscowości Edsvära w Szwecji
1979 — założenie firmy budowlanej w Szwecji
1987 — rozpoczęcie produkcji elementów montażowych w Szwecji
1993 — założenie firmy w Polsce
2003 — otwarcie nowej centrali i zakładu produkcyjnego w miejscowości Skara (Szwecja)
2009 — rozpoczęcie produkcji ram stalowych i kształtowników w Polsce
2014 — przejęcie kompleksowego podwykonawcy, spółki Bygglant (Szwecja)
2014 — certyfikacja produkcji zgodnie z normami europejskimi

 

  SPRAWDŹ AKTUALNE OFERTY PRACY!

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Show more {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Please wait, searching for "{{query}}" ...